VH6L + STCH
Odroczona dostawa
E-RATY 0 %
VH6P
VH6L
VH4L
VH6P + STCH 550

 

Gdy nasza działka nie ma dostępu do kanalizacji komunalnej pojawia się problem z odprowadzaniem ścieków.
Przez wiele lat jednym z najpopularniejszych rozwiązań w naszym kraju było szambo – bezodpływowy zbiornik
do gromadzenia ścieków. Do wyboru pozostaje jednak wygodniejsza i bardziej ekologiczna alternatywa - biologiczna oczyszczalnia ścieków.

Koszty związane z instalacją szamba są niższe niemniej jednak korzystanie z szamba jest uciążliwe i w efekcie droższe ze względu na częste opróżnianie zbiornika. Całkowity roczny koszt może wynieść nawet około 4500 zł. Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków początkowo wiąże się z wyższymi nakładami finansowymi, ale na uwagę zasługuje fakt, że koszty jej eksploatacji są znacznie niższe. Dotyczą one jedynie opłat za energię elektryczną, potrzebną do zasilania kompresora napowietrzającego, a mniej więcej raz na 12 miesięcy trzeba zapłacić za wywóz osadu czynnego. Całkowity roczny koszty to około 350 zł.

Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków oferowane przez Eko House swoją popularność zyskują dzięki prostej konstrukcji. Konstruktorom oczyszczalni VH przyświecała myśl: im prostsze urządzenie tym lepsze dla użytkownika, im mniej elektroniki tym trwalsze i niezawodne rozwiązanie, a im bardziej złożony układ, tym wyższe koszty utrzymania go w stałej sprawności, co prowadzi do drogich i niepotrzebnych serwisów. Kolejną zaletą biologicznych oczyszczalni ścieków oferowanych przez Eko House są stosunkowo niskie koszty początkowe, a także łatwa obsługa. Użytkowanie nie zobowiązuje do posiadania specjalistycznej wiedzy, a szczegółowe informacje odnośnie serwisu oczyszczalni zawarte są w instrukcji dostarczanej wraz z urządzeniem. Warto się z nią zapoznać, aby móc bezproblemowo korzystać z oczyszczalni. 

Zasada działania biologicznej oczyszczalni ścieków VH polega na naturalnych procesach oczyszczania ścieku przez bakterie osadu czynnego. Prawidłowo eksploatowana oczyszczalnia zamienia ścieki w prawie czystą wodę. Rozwiązanie jest na tyle skuteczne i bezpieczne, że wodę można odprowadzać do gruntu, rowu melioracyjnego, rzeki, bez narażania na skażenie. Dzięki bardzo wysokiemu parametrowi oczyszczania (98%) można wykorzystywać ją również do celów gospodarczych: podlewania trawników, roślin ozdobnych.

Podsumowując, korzystanie z przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków ma zdecydowanie więcej zalet,
a w dłuższej perspektywie czasu jest o wiele bardziej opłacalne niż szambo.
Koszty związane z budową przydomowej oczyszczalni ścieków można częściowo pokryć z dofinansowania (dofinansowanie z Urzędu Gminy albo WFOŚGW) albo otrzymując preferencyjny kredyt na budowę przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków.

×

Ta strona używa plików cookies. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityce Prywatności.