VH6L + STCH
Odroczona dostawa
E-RATY 0 %
VH6P
VH6L
VH4L
VH6P + STCH 550

Osad czynny w przydomowej oczyszczalni ścieków VH – biologiczne oczyszczanie ścieków ????????♻️????
 

Dzisiaj chcemy Wam pokazać jak wyglądają ścieki oczyszczone w przydomowej oczyszczalni VH. Oczyszczalnia VH działa w technologii osadu czynnego, podobna technologia stosowana jest w dużych oczyszczalniach komunalnych. Oczyszczanie ścieków przy pomocy osadu czynnego to naturalny proces biologiczny, polegający na hodowli w bioreaktorach napowietrzanych tlenem zespołów mikroorganizmów, których wzrost następuje w warunkach dopływu ścieków. Bakterie obecne w osadzie czynnym pochłaniają substancje organiczne zawarte w ściekach, część tych substancji zużywają jako paliwo (źródło energii), część natomiast przyswajają jako materię budulcową. Efektem tych procesów jest mineralizacja ścieków (rozkład substancji organicznych do prostych stałych związków nieorganicznych) i wzrost masy osadu czynnego. Technologia osadu czynnego jest najskuteczniejszą metodą redukcji zanieczyszczeń w ściekach bytowych.

Na zdjęciach widać próbki ścieków pobranych z komory napowietrzania różnych oczyszczalni VH w celu wykonania testu sedymentacyjnego (badanie ilości i kondycji osadu czynnego znajdującego się w oczyszczalni biologicznej). Próbki pochodzą z następujących modeli oczyszczalni VH: VH6 PREMIUM, VH6 LIGHT, VH4 LIGHT, VH8 PREMIUM, VH8 LIGHT, VH10 PREMIUM, VH15 PREMIUM, VH10 LIGHT.

×

Ta strona używa plików cookies. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityce Prywatności.