VH6L + STCH
Odroczona dostawa
E-RATY 0 %
VH6P
VH6L
VH4L
VH6P + STCH 550

Czy wiesz jak wiele różnych badań musi przejść oczyszczalnia ścieków zanim trafi do sprzedaży? Normy prawa budowlanego czy certyfikaty unijne bardzo restrykcyjnie podchodzą do zagadnienia… i bardzo nas to cieszy :) Badania dotyczą normy PN EN 12566-3. Norma ta obowiązuje w Unii Europejskiej oraz w krajach bardzo restrykcyjnie podchodzących do zagadnienia: Szwajcaria, Norwegia, Islandia. Pozwala to na eliminację z rynku produktów nie spełniających podstawowych założeń konsumenckich.
Poniższa grafika przedstawia najważniejsze testy, którym poddaje się oczyszczalnie ścieków.

 

BADANIA ŚCIEKU OCZYSZCZONEGO

Jest to najważniejszy test, ponieważ pokazuje w jakim stopniu oczyszczalnia ścieków redukuje zanieczyszczenia. Badanie przeprowadzane jest przez okres co najmniej 38 tygodni w zmiennych warunkach (np. zróżnicowane obciążenie ściekami, różny skład ścieków). W tym czasie pobiera się szereg próbek (ściek surowy i oczyszczony), próbki badane są pod kątem: BZT5, ChZTcr, zawiesina ogólna, azot ogólny i fosfor ogólny. Następnie wyniki opracowane przez jednostkę badawczą i trafiają do organu wydającego certyfikat.

BADANIA WYTRZYMAŁOŚCI MATERIAŁU

Przydomowe oczyszczalnie ścieków najczęściej są montowane w gruncie, gdzie działają na nie duże siły nacisku. Dodatkowo przy cyklicznym opróżnianiu dochodzą siły zasysania. Dlatego przydomowa oczyszczalnia ścieków powinna być wykonana z odpornego i wytrzymałego materiału (np. polipropylen). Po wykonaniu wielu testów obliczane są współczynniki wytrzymałości, które stanowią integralną cześć normy PN EN 12566-3.

BADANIA PALNOŚCI

Palność to jeden z wymogów zawartych w normie PN 12566-3:2005+A2:2013. Jest to jeden z dość abstrakcyjnych parametrów dotyczących biologicznych oczyszczalni ścieków, gdyż mowa tutaj o produkcie zakopanym głęboko pod ziemią, do którego z natury wpadają materiały niepalne. Pomimo abstrakcyjności tego parametru, oczyszczalnie biologiczne VH doskonale zdały test palności ;)

 

×

Ta strona używa plików cookies. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityce Prywatności.