VH6L + STCH
E-RATY 0 %
VH6P + STCH 550
VH4L
Odroczona dostawa

Sposób działania biologicznej oczyszczalni VH PREMIUM

Sposób działania biologicznej oczyszczalni VH PREMIUM (animacja 3d)

 

Sposób funkcjonowania biologicznej oczyszczalni VH PREMIUM (film)

Wskazówka: Aby obrócić model 3d należy kliknąć w ilustrację powyżej. Następnie najechać kursorem na model 3d i kliknąć prawym lub lewym przyciskiem myszy jednocześnie poruszając kursorem (góra, dół, prawo, lewo). Model 3d można również powiększyć lub pomniejszyć używając rolki myszki.  

Ścieki dopływają rurociągiem wlotowym do wstępnej przestrzeni denitryfikacji. Tutaj znajduje się kosz prętowy, który zatrzymuje większe zanieczyszczenia oraz elementy nieorganiczne. W dalszej kolejności ścieki przepływają do pierwotnej przestrzeni utleniającej, przestrzeń ta wyposażona jest w układ napowietrzania z elementem napowietrzającym).

oczyszczalnia ekologiczna
Następnie woda przedostaje się do głównej przestrzeni denitryfikującej, gdzie następuje przechwycenie wypłukanych w procesie flotacji (pływających) cząsteczek i cząsteczek szybko sedymentujących. W przestrzeni denitryfikacyjnej dochodzi jednocześnie do usunięcia zanieczyszczeń azotowych. Ścieki przepływają dalej do głównej przestrzeni utleniania, gdzie znajduje się główny system napowietrzający zakończony dyfuzorem napowietrzającym.

Za pośrednictwem dyfuzora napowietrzającego sprężarka dostarcza do przestrzeni utleniania niezbędną ilość powietrza. Działalność mikroorganizmów powoduje usuwanie ze ścieków zanieczyszczeń organicznych i azotanów. Z przestrzeni utleniania woda przepływa do przestrzeni separującej. W separatorze następuje oddzielenie osadu czynnego od oczyszczonej wody.

Osad czynny sedymentuje na dnie przedziału separatora a oczyszczona woda wypływa przez odpływ z oczyszczalni. Oczyszczalnia jest wyposażona w system przepompowywania (recyrkulacji), który składa się z dwóch pomp powietrza (tzw. mamut).


Są one zasilane powietrzem ze sprężarki i przepompowują osad czynny pomiędzy przestrzeniami w oczyszczalni. Jedna z nich przepompowuje osad czynny z dna przestrzeni separatora z powrotem do przestrzeni aktywacji (recyrkulacja zewnętrzna) a druga przepompowuje osad czynny pod kosz prętowy (recyrkulacja wewnętrzna).

Żeby zwiększyć skuteczność procesu oczyszczania przestrzeń separatora jest dodatkowo wyposażona w dwustronne hydropneumatyczne urządzenie do oczyszczania powierzchni wody.
oczyszczalnia Ten system doczyszczania zapewnia czyszczenie powierzchni wody w separatorze (a przez to rozdrobnienie ewentualnie wypłukanego osadu czynnego) oraz w razie potrzeby doczyszczenie powierzchni (z lekkich zanieczyszczeń pływających po powierzchni). Wszystkie systemy oczyszczalni są sterowane zaworami znajdującymi się w rozdzielaczu.

×

Ta strona używa plików cookies. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityce Prywatności.