E-RATY 0 %
VH6P
VH6L
VH4L
VH6P + STCH 550
Dokumenty do pobrania

Czym jest biologiczna oczyszczalnia ścieków?

Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków – ta nazwa zawiera w sobie słowo klucz. Słowo, które w istotny sposób określa sposób działania takiej oczyszczalni. Jest to przymiotnik biologiczna. No właśnie, biologiczna, czyli jaka?

Czytaj więcej ...

Jak dbać o osad czynny?

Osad czynny to żywa, kłaczkowata zawiesina zawierająca mikroorganizmy. Powinniśmy zatem podchodzić do niego jak do żywego organizmu. Skąd to porównanie? Już tłumaczę

Czytaj więcej ...

Test sedymentacyjny – prosty sposób na zbadanie ilości i kondycji osadu czynnego.

Zacznijmy od tego, że sedymentacja to nic innego jak opadanie zawiesiny ciała stałego w cieczy. Dlatego, w przypadku kiedy kompresor w naszej oczyszczalni jest wyłączony, osad czynny będzie opadał na dno komory bioreaktora

Czytaj więcej ...

Restart oczyszczalni – druga szansa dla użytkownika.

Znakomita większość użytkowników przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków firmy Eko House chętnie przyswaja wiedzę na temat technologii VH i obywa się bez problemów z osadem czynnym. Istnieją jednak sytuacje, kiedy użytkownik zgłasza się do nas z problemem

Czytaj więcej ...

Bakterie bakteriom nie równe!

Zawsze dołączamy do naszych oczyszczalni bakterie na start, a ich dozowanie powinno zgadzać się z instrukcją uruchomienia. Co w przypadku kiedy użytkownik robi restart oczyszczalni i nie ma już bakterii, które dostał na start? Są dwa rozwiązania

Czytaj więcej ...

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków – dotacje

Budowa przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków to działanie proekologiczne, które ma na celu ochronę środowiska naturalnego. W ostatnich latach takie działania promowane są przez państwo, dlatego decydując się
na własną oczyszczalnię ścieków, warto sprawdzić, czy można liczyć na dotację ze środków publicznych.

Czytaj więcej ...

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków – o czym należy pamiętać

Przydomowe oczyszczalnie ścieków stają się coraz bardziej popularne przez wzgląd na korzyści jakie oferują
w trakcie eksploatacji. Przed przystąpieniem do budowy oczyszczalni należy zapoznać się z kilkoma prostymi zasadami.

Czytaj więcej ... 

Przydomowa oczyszczalnia alternatywą dla szamba, czyli jak rozwiązać kwestię braku kanalizacji

Gdy nasza działka nie ma dostępu do kanalizacji komunalnej pojawia się problem z odprowadzaniem ścieków.
Przez wiele lat jednym z najpopularniejszych rozwiązań w naszym kraju było szambo – bezodpływowy zbiornik
do gromadzenia ścieków. Do wyboru pozostaje jednak wygodniejsza i bardziej ekologiczna alternatywa - biologiczna oczyszczalnia ścieków.

Czytaj więcej ... 

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – lokalizacja na działce

Planując lokalizację przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków oraz systemu rozsączającego należy uwzględnić minimalne odległości od różnych obiektów znajdujących się na naszej działce.
Czytaj więcej ...

Rzeczy negatywnie wpływające na pracę biologicznej oczyszczalni ścieków

Często spotykamy się z pytaniami: jak dbać o przydomową oczyszczalnię? Czego nie wrzucać i nie wlewać do odpływów kanalizacyjnych?

Czytaj więcej ... 

Test perkolacyjny

Najłatwiejszą metodą zagospodarowania wody oczyszczonej z oczyszczalni lub przelewu awaryjnego ze zbiornika na deszczówkę jest rozsączanie wody w gruncie na terenie inwestycji. Aby system infiltracyjny został odpowiednio zaprojektowany i działał bez zarzutu należy zbadać właściwości geologiczne gruntu. W celu określenia przepuszczalności gruntu, czyli zdolności gruntu do przesiąkania wody, wykonuje się tzw. test perkolacyjny.

Czytaj więcej ...

Deklaracja właściwości użytkowych

Deklaracja właściwości użytkowych to jeden z najważniejszych dokumentów związanych z wprowadzeniem wyrobów budowlanych do obrotu. Deklaracja właściwości użytkowych wydawana jest dla produktów, które przeszły badania na zgodność z normą. W przypadku przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków obecnie obowiązuje norma PN EN 12566-3+A2:2013.

Czytaj więcej ...

Procedura ubiegania się o dotacje

Na każdą przydomową oczyszczalnię ścieków z naszej oferty możesz otrzymać dotacje ze środków publicznych. Wysokość kwoty dofinansowania określa jednostka samorządowa, a może ona nawet sięgać 80% wielkości inwestycji. Sprawdź jakie kroki podjąć, aby otrzymać dofinansowanie na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków VH.

Czytaj więcej ...

Odległość od budynku 

Często spotykamy się z pytaniem: w jakiej odległości od budynku powinna być umiejscowiona oczyszczalnia?

Czytaj więcej ...

Badania jakie musi przejść oczyszczalnia zanim trafi do sprzedaży

Zanim oczyszczalnia trafi do sprzedaży musi przejść wiele różnych badań.

Czytaj więcej ...

Stosowanie biopreparatu w oczyszczalniach VH

Zastosowanie biopreparatów w oczyszczalniach biologicznych VH znacznie skraca okres ich rozruchu, który zwykle jest potrzebny do wyselekcjonowania, adaptacji i namnożenia się biomasy bakteryjnej.

Czytaj więcej ...

Kroki prawne poprzedzające budowę oczyszczalni

Zanim przystąpisz do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków należy zgłosić taki zamiar w Wydziale Budownictwa w Starostwie Powiatowym (właściwym dla lokalizacji inwestycji). W zależności od powiatu wymogi prawne dotyczące uzyskania zgody na budowę oczyszczalni ścieków są nieco zróżnicowane.

Czytaj więcej ...

Serwis oczyszczalni

Wszyscy nasi klienci mogą liczyć na nasze wsparcie. Nasz serwis dba o użytkowników biooczyszczalni VH. Technicy chętnie odpowiadają na pytania, a w razie potrzeby pracują również w terenie.

Czytaj więcej ...

Osad czynny w przydomowej oczyszczalni ścieków VH

Dzisiaj chcemy Wam pokazać jak wyglądają ścieki oczyszczone w przydomowej oczyszczalni VH.

Czytaj więcej ...

Czym różni się oczyszczalnia biologiczna od ekologicznej?

Oczyszczalnia biologiczna bardzo często mylona jest z oczyszczalnią ekologiczną. W rzeczywistości różnice pomiędzy nimi są ogromne. 

Czytaj więcej ...

×

Ta strona używa plików cookies. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityce Prywatności.