VH6L + STCH
Odroczona dostawa
E-RATY 0 %
VH6P
VH6L
VH4L
VH6P + STCH 550

Osad czynny to żywa, kłaczkowata zawiesina zawierająca mikroorganizmy. Powinniśmy zatem podchodzić do niego jak do żywego organizmu. Skąd to porównanie? Już tłumaczę. Może nie każdy z nas miał kiedyś jakieś zwierzątko, ale zapewne każdy z nas ma świadomość odpowiedzialności jaką niesie ze sobą hodowla. Zaniedbanie podstawowych potrzeb zwierzątka może mieć fatalne skutki w jego rozwoju. Tak samo jest z osadem czynnym. Jeżeli nie będziemy traktować go jak żywego organizmu, nie będziemy przestrzegać pewnych zasad, to może się okazać, że jego rozwój nie jest taki jak sobie wyobrażaliśmy.

Chodzi tu głównie o przestrzeganie instrukcji obsługi przydomowej biologicznej oczyszczalni ścieków, a także zapoznanie się ze spisem substancji negatywnie wpływających na jej sprawność. Nie, nie chodzi mi o to, że powinniśmy na naszą oczyszczalnię chuchać i dmuchać, a poziom i kondycję osadu czynnego sprawdzać codziennie. Bądźmy realistami, nikt z nas nie ma zamiaru spędzać wolnego czasu przy ściekach. Chodzi mi raczej o zachowanie pewnej rozwagi i o świadomość na jakiej zasadzie działa technologia VH.

×

Ta strona używa plików cookies. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w Polityce Prywatności.